אודות

דעת- שילוב אמנויות לגיל הרך בהנהלת-ורד כרמל

פתרונות מערכתיים לגיל הרך בפריסה ארצית

  • לימודים: מכללת דעת-שילוב אמנויות
  • לימודים: השתלמויות לצוותי החינוך
  • עבודה: מגוון חוגי העשרה ברמה מקצועית ואיכותית
  • עבודה: קיץ וקייטנות, פעילות ספורט בבתי ספר

מכללת דעת –שילוב אמנויות

המכללה קיימת משנת 2004 בניהולה של ורד כרמל. מאות בוגרות ובוגרים של הלימודים עובדים במערך החינוכי ברחבי הארץ.

מכללת דעת היא בית לנשים שבאות ללמוד מקצוע, רוכשות ידע במוסיקה ומגשימות עצמן מהצד האישי והמקצועי

מכללת דעת יוצרת קבוצת תמיכה חברתית ומקצועית המעלה את ההנעה ללימודים וההישגים של הלומדות.

ההתמחות של המכללה – יצירת החיבור הנכון בין לימוד אקדמי למתן כלים יישומיים לעבודה היום-יומית עם הילדים בגיל הרך. 

בוגרות ובוגרי המכללה מקבלים כלים של התמחות מקצועית וערכים של מצוינות חינוכית ובשל כך עובדים ומצליחים בעבודתם ברחבי הארץ.

המכללה מספקת לבוגריה עבודה בגנים ובמעונות, עובדת עם עיריות וארגונים ברחבי הארץ, עורכת מעקב ובקרה על מהלך החוגים בכיתות הגן לאורך כל השנה. 

שומרת על קשר מתמיד עם הצוות החינוכי בגן כמו גם הקפדה על האיכות והיציבות במהלך כל שנת הלימודים. כך שהיא יכולה לספק לבוגרי התוכנית המתאימים עבודה בתום לימודיהם.

 

חוגים מבית טוב

  • ✩ ריתמיקה ✩ תנועה ✩ שעת-סיפור ✩ מחול ✩ צהרונים ✩ בכל הארץ
  • מעונות וגנים פרטיים, גני עירייה, צהרונים, חטיבה צעירה בבתי ספר.
  • חומר לימודים עדכני ומתחדש, ליווי מקצועי, שירות מעולה.
  • אמינות ומקצועיות של שנים בהנהלת ורד כרמל.

הפקות מוסיקה

‘דעת-שילוב אמנויות’ מפיקה שירי ילדים מקוריים המתאימים לפעילות עם ילדים בהתאם לתוכן הנלמד בגן ובכיתות היסוד. השירים מוכרים בכל הארץ ומושמעים בכל גן ברחבי הארץ.

 

רציונל החינוך המוסיקלי בגיל הרך

מחקרים מורים כי חשיפה למוסיקה ולמידה שלה על מגוון פעילויותיה מפתחת כישורים אינטלקטואליים, חברתיים ואמנותיים. עיסוק במוסיקה ובשירי משחק יכולים להיות מקפצה לעולם האמנות והיצירה, להוות אבן דרך בפיתוח חשיבה יצירתית ולהצמיח ילדים שיגדלו להיות אנשים יצירתיים יותר, בעלי יכולת לתרום לחברה ולבנות חיים בעלי משמעות ומספקים.

פיתוח יכולת חשיבה עצמאית אצל ילדים הוא בעל חשיבות עצומה בבניית מארג חייהם העתידיים. פיתוח נכון ומובנה היטב מוביל לפיתוח חשיבה יצירתית ולאינטליגנציה גבוהה והם משפיעים על בניית עתיד מוצלח ומספק בעולם בו אנו חיים, עולם דינאמי של שינויים מהירים. ילד שיתפתח למבוגר בעל מחשבה פתוחה ויצירתית יוכל להתמודד עם הבלתי צפוי, להשתמש בלמידה בדרכים אחרות, להתנסות במושגים חדשים, לחשוב בצורה גמישה, לעבוד עם אנשים בני תרבות ודתות אחרות, לבחון מחדש ערכים ושיטות עבודה.

חשיבה יצירתית משמעה היכולת להשתחרר מדפוסי חשיבה שהורגלנו בהם ולבחון זווית ראייה אחרת של הדברים. אדם יצירתי יקשור בין דברים שלא היה קשר ביניהם – בדרכים חדשות. מחקרים מראים כי היצירתיות הִּנָה תכונה אוניברסאלית התלויה באופן קריטי במרחב שהאדם גדל בו. חברה המכבדת מוטיבציה פנימית ומאפשרת נטילת סיכונים – תצליח להכיל אדם יצירתי אשר תכונותיו ומעשיו שונים מהזרם המקובל. חוקרים ואנשי חינוך מדגישים את ההתפתחות היצירתית כנדבך חיוני בהתפתחות הנורמלית של הילד; הם ממליצים לתת מרחב נאות לשם ניסוי ופיתוח החשיבה היצירתית ומשם לפיתוח האמנות בהקשרים של  המוסיקה, התנועה, המשחק והשפה.

במחקר שנעשה לאחרונה על ידי ורד כרמל על הקשר בין חשיבה יצירתית לפעילות עם שירי משחק במסגרת שיעורי המוסיקה בגן, נמצא כי ילדים אשר פעלו עם שירי משחק הראו יותר ביטויים של חשיבה יצירתית. המוסיקה נושקת למספר אינטליגנציות: האמנות, המתמטיקה, הרגשית, תפיסת המרחב ותוך אישית. תכנית זו תחבר את הלימוד המוסיקלי עם ביטוי אמנותי יצירתי של הילד בגן, תכלול פעילות מוסיקלית דרך שירה, האזנה, תנועה ויצירה.

את התוכנית פיתחה ורד כרמל

שירים מקוריים ותוכנית מוסיקלית: אינה קריבינסקי